.

.

Porównanie nawilżaczy DEVATEC

Nawilżacze parowe francuskiej firmy DEVATEC występują w kilku wariantach konstrukcyjnych. Każdy z nich jest doskonale dopracowanym i sprawdzonym rozwiązaniem technicznym, niemniej przed wyborem odpowiedniego urządzenia warto zapoznać się z jego zasadą działania i możliwościami. Będzie to miało wpływ nie tylko na sposób ich obsługi i ew. serwisowania, lecz również na koszt inwestycyjny oraz możliwości rozbudowy. 

 

Nawilżacze elektrodowe

W przypadku nawilżaczy elektrodowych elementami bezpośrednio odpowiedzialnymi za generowanie pary wodnej są elektrody zanurzone w wodzie, znajdującej się w zbiorniku zwanym cylindrem parowym. Przepływ prądu przez wodę powoduje jej rozgrzanie i wytworzenie sterylnej, czystej i bezwonnej pary. Para, na skutek tworzącego się w cylindrze nadciśnienia, w sposób naturalny przemieszcza się do elementów dostarczających ją w pożądane miejsce (np. lanca parowa w kanale lub system Expresspack). Może być też rozpraszana bezpośrednio z nawilżacza za pomocą nasadki Blowerpack.

 • zakres wydajności od 5 kg/h do 100 kg/h
 • wytwarzają sterylną, bezwonną parę
 • rozbieralny cylinder parowy 
 • wymienne elektrody i gotowe zestawy naprawcze do samodzielnego serwisu

 

Nawilżacze elektrodowe

Idealnie czysta wodna jest izolatorem, dlatego odpowiednia przewodność wody zasilającej jest w przypadku nawilżaczy elektrodowych niezwykle istotna. Warunkuje to poprawne funkcjonowanie urządzenia. 

Wytwarzanie pary w nawilżaczu elektrodowym przebiega w sposób całkowicie zautomatyzowany. Odpowiednia przewodność elektryczna wody w cylindrze parowym jest utrzymywana automatycznie dzięki cyklicznemu przepłukiwaniu cylindra wodą wodociągową. Częstotliwość przepłukiwania jest regulowana poprzez układ mikroprocesorowy. Dzięki temu czas pracy cylindrów, w których odbywa się generowanie pary, jest znacznie wydłużony.

Cylindry parowe w nawilżaczach elektrodowych Devatec są rozbieralne. To bardzo ważna zaleta tej konstrukcji, gdyż pozwala na okresowe czyszczenie zarówno samych elektrod, jak również wnętrza zbiornika. Kika prostych operacji pozwala na przywrócenie nawilżacza praktycznie do stanu fabrycznego.

Nawilżacze elektrodowe wytwarzają niezbędną ilość pary aż do momentu, w którym mierzona wilgotność względna powietrza osiągnie wymagany poziom. Proces produkcji pary zostaje wznowiony, gdy czujnik wykryje spadek wilgotności względnej powietrza poniżej zadanego poziomu.

 

 

Nawilżacze rezystancyjne RTH LC

Nawilżacze rezystancyjne serii RTH wytwarzają parę w nieco inny sposób. Elementem wykonawczym są w tym wypadku elementy rezystancyjne (grzałki) zanurzone w znajdującej się w zbiorniku parowym wodzie. Podgrzanie wody powoduje wytwarzanie sterylnej, czystej i bezwonnej pary, która na skutek rozprężania wytwarza nadciśnienie. Jest ono wykorzystywane do transportu pary wodnej do elementów dystrybuujących, czyli podobnie jak w innych nawilżaczach, do lanc parowych w kanale lub do modułu Blowerpack.

 • zakres wydajności od 3 kg/h do 29 kg/h
 • wytwarzają sterylną, bezwonną parę
 • wymienny zbiornik wykonany ze stali Ni-Cr
 • samooczyszczające się grzałki ze stopu INCOLOY
 • RTH-LC jest kompaktową wersją RTH-HC, wyposażoną w wymienny cylinder

 

Nawilżacze rezystancyjne

Nawilżacze rezystancyjne RTH cechuje wyjątkowa trwałość elementów eksploatacyjnych oraz niska wrażliwość na skład wody. W odróżnieniu od nawilżaczy elektrodowych, mogą pracować nawet z wodą o bardzo niskiej lub zerowej przewodności.

Również w tych nawilżaczach produkcja pary przebiega w sposób całkowicie zautomatyzowany. Odpowiednia jakość wody w zbiorniku parowym jest utrzymywana automatycznie dzięki cyklicznemu przepłukiwaniu zbiornika wodą wodociągową. Częstotliwość tego procesu jest regulowana mikroprocesorowo. Nawilżacze rezystancje wytwarzają niezbędną ilość pary aż do momentu, w którym mierzona wilgotność względna osiągnie wymagany poziom. Proces produkcji pary zostaje wznowiony, gdy czujnik wykryje spadek wilgotności względnej powietrza poniżej zadanego poziomu.

 

 

Nawilżacze rezystancyjne RTH HC

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć różnicę konstrukcyjną. W modelu HC zbiornik parowy nie jest cylindrem lecz prostopadłościanem o nieco większych rozmiarach. Jego budowa pozwala na łatwy dostęp i okresowe czyszczenie jego wnętrza. Serwis jest maksymalnie uproszczony: zbiornik nie wymaga demontażu, jest uchylny, czynności serwisowe mogą być przeprowadzone szybko i bezproblemowo. Nawilżacze rezystancyjne RTH HC są przeznaczone do dużych instalacji, pracujących pod dużym obciążeniem. W takim wypadku koszty eksploatacyjne mogą być znacząco obniżone. 

 • idealnie przystosowany do zastosowań przemysłowych
 • zaprojektowany do pracy ciągłej przy dużym obciążeniu
 • wydajności od 5 do 104 kg/h
 • uchylny, łatwy do czyszczenia zbiornik wykonany ze stali Ni-Cr
 • samooczyszczające się grzałki ze stopu INCOLOY

 

Nawilżacze powietrza

 

Modele RTH HC posiadają uchylny zbiornik parowy. Jego konstrukcja pozwala na łatwy dostęp i okresowe czyszczenie jego wnętrza. Dzięki temu serwis jest maksymalnie uproszczony: zbiornik nie wymaga demontażu, czynności serwisowe mogą być przeprowadzone bardzo szybko. 

Generalna zasada działania nawilżacza powietrza jest identyczna jak w kompaktowej wersji LC. Przepływ prądu elektrycznego przez grzałki zanurzone w wodzie powoduje jej podgrzanie i wytworzenie czystej i bezwonnej pary. Następnie jest oba transportowania do elementu nawilżającego (lanca parowa w kanale lub element bezpośredniego nawiewu w pomieszczeniu). Wytwarzanie pary przebiega w sposób całkowicie zautomatyzowany. Nawilżacz wytwarza niezbędną ilość pary aż do momentu, w którym mierzona wilgotność względna osiągnie wymagany poziom. Proces produkcji pary zostaje wznowiony, gdy czujnik wykryje spadek wilgotności względnej powietrza poniżej zadanego poziomu.

 

Nawilżacze powietrza cena

 

 

Konstrukcja nawilżaczy DEVATEC pozwala na bardzo wydajny serwis i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Obejrzyj nasze materiały szkoleniowe i zobacz jak przeprowadzać podstawowe operacje eksploatacyjne i konfigurację nawilżacza.
 

Powiązane produkty

6 308,28 zł
Netto
7 759,18 zł Brutto

ZOBACZ
Nawilżacz elektrodowy ELECTROVAP ELMC 20 ...
16 078,50 zł
Netto
19 776,56 zł Brutto

ZOBACZ
Nawilżacz rezystancyjny ELECTROVAP RTH-LC 30 ...
Skontaktuj się, by otrzymać indywidualną ofertę

ZOBACZ
Zestaw zawiera : 1x uszczelka cylindra, 1 x o'ring zaworu spustowego, 1x...
Skontaktuj się z nami

Adres: 30-733 Kraków, ul. Obrońców Modlina 16

Telefon:
+48 12 261 95 20

Mail: hotandcold@conbest.pl